цял-ден БАДМИНТОН: ДОП за юноши и девойк...
БАДМИНТОН: ДОП за юноши и девойки до 19 години @ Стара Загора
цял-ден Йорданка Донкова – Честит рожден...
Йорданка Донкова – Честит рожден...
сеп. 28 цял-ден
Йорданка Донкова - Честит рожден ден!
Родена е на 28 септември 1961 г. в с Яна, Софийско. Завършва ВИФ (София). Състезава се активно 25 години (1971 – 1996) под ръководството на треньора Георги Димитров. Има 2 олимпийски медала и 9 медала от[...]
окт.
5
сб
цял-ден БАДМИНТОН: Национална верига по ...
БАДМИНТОН: Национална верига по ...
окт. 5 – окт. 6 цял-ден
БАДМИНТОН: Национална верига по бадминтон за деца «Млади таланти»
Национална верига по бадминтон за деца «Млади таланти»
окт.
11
пт
цял-ден БАДМИНТОН: Държавно отборно първ...
сб
цял-ден БАДМИНТОН: Държавен личен шампио...
нд
цял-ден БАДМИНТОН: Международен шампиона...
БАДМИНТОН: Международен шампиона...
ное. 3 – ное. 6 цял-ден
БАДМИНТОН: Международен шампионат на България „Баболат” @ Зала "Европа"
Международен шампионат на България „Баболат”
ное.
7
чт
цял-ден БАДМИНТОН: Световно първенство з...
30

ХУДОЖЕСТВЕНА ГИМНАСТИКА: Националният ни ансамбъл спечели златен медал на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки в руския Казан

Шест златни момичета на Левски с медали от Казан.

Националният ни ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал на съчетанието с три обръча и два чифта бухалки в руския Казан, където се проведе поредното състезание от веригата “Чалъндж” турнири.

С изключително вдъхновена игра Симона Дянкова, Мадлен Радуканова (“Левски Триадица”), Лаура Траатс (“Левски Триадица”), Стефани Кирякова (Левски-Илиана”) и Ерика Зафирова (Левски-Илиана”) извоюваха златото в оспорвана битка с рускините, въпреки особената съдийска благосклонност към руския отбор. Момичетата на Весела Димитрова получиха оценка 28.100, а рускините – 27.150. На третото място се нареди отборът на Израел с 26.750.

На финала с пет топки съдийките отредиха сребро за изключително оригиналното и силно изиграно съчетание на българския отбор с оценка 28.500. Първи са рускините с 29.150, трети японките с 27.550.

В многобоя българският ансамбъл също спечели сребро, а златото отново отиде при рускините.

В индивидуалните състезания Катрин Тасева (Левски) спечели бронзов медал. Шампионка стана Дина Аверина, следвана от своята сестра Арина Аверина. Четвърта се класира Боряна Калейн (Левски Триадица).

Днес на финалите на уредите Боряна спечели бронз за съчетанието си с топка. Тя се класира четвърта на обръч и пета на бухалки.

Катрин се нареди четвърта във финала на лента, пета на обръч и топка, седма на бухалки, където допусна грешка.